Jak vybrat fotopast krok za krokem

V poslední době se skloňuje pojem fotopasti, ale málokdo ví, co to znamená. Fotopasti se používají ke sledování zvěře v přírodě a také si je mnozí lidé oblíbili k ochraně majetku. Tato moderní vymoženost umí zachytit obraz ve dne i v noci. Tak teď už moc dobře víte, jak jsou užitečné. Fotopasti se aktivují spuštěním PIR čidla v momentu, kdy v zorném poli zaznamená pohyb člověka či zvířete, vlastně se jedná o jeho teplo, které je objektem vydáváno. Jakmile nastane tento okamžik, fotopast začne zaznamenávat a ukládat záznam do paměti či na paměťovou kartu. Fotopasti se nejčastěji používají ke sledování zvěře, proto jsou k dostání v designu army.

Jak vybrat ideální produkt

Před výběrem fotopasti si musíte uvědomit, na co ji budete využívat. Buď ke sledování zvěře anebo k ochránění majetku. Tyto chytré přístroje jsou k mání v mnoha finančních relacích a provedeních. Určitě je dobré se zaměřit na jejich účinnost osvitu diod do 10 metrů anebo do 15 metrů. Myslíte, že by se vám hodila fotopast se záznamem přes GSM do mobilu anebo do paměťové karty? V každém případě si vše můžete kdykoliv stáhnout.

Parametry a funkce

Rychlost spouště je při výběru fotopasti klíčová, protože ovlivňuje zachycení snímku. Když je spoušť pomalejší, nestihne se aktivovat a zvěř či zloděj uteč. Čím menší rychlost, tím dříve fotopast spustí a zaznamená v určeném zorném poli pohyb. Valná většina fotopastí funguje s diodou 940 mm, protože ji lidské ani zvířecí oko nezpozoruje. Zvířata nejsou stresována, jednoduše nic nevidí. Pokud chcete dosáhnout dokonalého záběru, rozhodněte se pro fotopasti s diodou 850 mm, protože j osvit výborný, jen musíte instalovat tento typ přístroje dál a do výšky alespoň 2 metry nad zemí. Pokud se jedná o dobu expozice, nejde ji nikterak ovlivnit. Doba expozice je ovlivňována především fotografováním v noci. Čím delší expozice, tím více rozmazané fotky. Oceníte však snímky s dobrým osvětlením.

Dosah PIR čidla, GMS

Když se zaměříte na dosah PIR čidla, zjistíte, že mají mnohé fotopasti PIR čidla zaznamenávající pohyb 12 až 16 metrů. PIR čidla mají vliv na velikost objektů, které mají být zachyceny. Rovněž záleží na teplotě okolí. Stěžejním faktorem je instalace fotopasti. Jakmile ji špatně umístíte, můžete očekávat horší výsledky. Dbejte na instalaci mířenou diagonálně, úhlopříčně/ šikmo, minimálně z výšky 1, 8 až 2, 5 m. super moderní fotopasti se pyšní GSM bránou. Fotografie jsou ihned odesílány do mobilního telefonu MMS zprávou či na e-mail. Tento provoz samozřejmě také něco stojí. Do GMS brány je nutné vložit SIM kartu. Vždy si raději pořiďte předplacenou SIM kartu.

Rozlišení a paměť

Většina fotopastí se může pochlubit rozlišením 5MP, ale existují i modely nabízející rozlišení až 12MP. Rozdíl je však minimální. V každém případě lze pořizovat i videa v rozlišení od 320 x 240 až do 1440 x 1080. Když si připlatíte, dosáhnete na fotopasti pořizující snímky v duálním režimu. Fotopasti ukládají snímky a videa na SD kartu, což zaleží na kapacitě dle počtu hodin a fotografií. Obecně lze říci, že se na SD kartu o velikosti 8 GB vleze asi 8 000 snímků anebo až 2 hodiny video záznamu. Všechny fotopasti mají tyto údaje napsány, takže se můžete v pohodě rozhodnout, jak velkou paměť SD karty zakoupíte.


Bookmaker Mostbet v České republice nabízí široký výběr sportovních sázek a hazardních her pro každý vkus a rozpočet. Naše vysoce kvalitní služby vám umožňují uzavírat sázky s vysokými kurzy, využívat různé bonusy a akce Mostbet a také bezplatná zatočení v kasinu. Hra bude ještě vzrušující, pokud si stáhnete naši pohodlnou mobilní aplikaci!